Biežāk uzdotie jautājumi

Malumedniecība vai akvakultūra?
Diemžēl joprojām ir izplatīts stereotips, ka īsti, veselīgi un garšīgi ir tikai “savvaļas” ikri. Bet ikri no akvakultūras ir tikai melno ikru līdzība. Un tas, diemžēl, ir visdziļākais malds. Neskatoties uz moratorijas darbību, malumedniecības apjoms un melno ikru nelegālā tirdzniecība ir daudzkārt lielāka nekā legālās ražošanas līmenis.

Stores šķirnes ir grunts zivis, kas barību uzņem pašā apakšā, kur uzkrājas kaitīgas vielas, rūpnieciskie atkritumi un toksīni. Tāpēc "savvaļas" ikri tagad nav ekoloģiski labākais produkts. Papildus ūdens stāvoklim un pārtikas kvalitātei jāņem vērā arī savvaļas zivju ikru iegūšanas metodi. Katra malumednieka izeja uz upi rada risku, ka inspektori to noķers. Tāpēc izvietotie tīkli tiek pārbaudīti ik pēc pāris dienām. Pirms stores atrašanas un ikru iegūšanas, nosmaktas zivis var nedēļu gulēt tīklos. Puves produkti sapūšanas rezultātā iekļūst gan zivs gaļā, gan ikros. Šis process netiek nepamanīts ikru kvalitātes ziņā. Lai maskētu smaku un nodrošinātu turpmāku produktu drošību ilgstošas pārvadāšanas laikā, malumednieki pievieno spēcīgus aizliegtus konservantus, bieži atkārtojot ikru sasaldēšanu.

Nelegāli iegūtie melnie ikri parasti tiek iepakoti amatnieciskā veidā, neievērojot elementārus sanitāros un epidemioloģiskos apstākļus, izmantojot aizliegtus bīstamākus pārtikas konservantus, pēc tam izplatītāji tos nosūta uz lielām Krievijas, NVS Baltijas valstīm. Ikri var ceļot koferos un somās, kas maskētas kā parasta pasažiera bagāža, stikla burkās vai vienkārši plastmasas maisiņos.

Pareizs lēmums būtu izvēlēties legālus melnos ikrus, kas ražoti storu zvejā. Un šeit mēs vēlamies kliedēt visizplatītāko mītu par tā "nedabiskumu". Ja stores tiek turētas pēc iespējas tuvāk dabiskajiem apstākļiem un tiek ievērots pareizs uzturs, akvakultūras storu un savvaļas storu ikru bioķīmiskais sastāvs būs absolūti identisks. Ikru ražošanas tehnoloģijas mūsdienās ļauj iegūt ikrus optimālā graudu gatavības stadijā, kas izslēdz negatavu, pārgatavojušos vai zemas kvalitātes ikrus.

Iegādājoties akvakultūras zvejniecībā audzētus melnos storu ikrus, jūs palīdzat glābt savvaļā sastopamo storu sugu populācijas, kas atrodas uz izmiršanas robežas.

Visiem storu ikriem ar Lemberg Kaviar zīmolu ir Eiropas CITES sertifikāts (Konvencija par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām). Papildu CITES numuram etiķetē ir informācija par piegādātāju, nozvejas laiku un vietu. Turklāt CITES marķējums vairumtirgotājiem un patērētājiem garantē, ka stores, no kurām iegūst ikrus, tiek nozvejotas likumīgi.
No kurienes tiek piegādāti Melnie ikri Lemberg?
Pašlaik melnos stores ikrus savvaļā nav iespējams likumīgi iegūt. Aizliegums tika ieviests, pamatojoties uz ANO Konvenciju par pasaules ūdens resursu un apdraudēto zivju šķirņu aizsardzību 20. gadsimta beigās, kas tika pagarināta 2007. gadā un kuru atbalstīja piecas Kaspijas valstis, kas atrodas ap Kaspijas jūru, kas ir pasaules galvenais storu biotops. Pēc storu zvejas aizlieguma ieviešanas Francijā, Vācijā, Itālijā, ASV, Kanādā, Ķīnā, Urugvajā, Spānijā, Dienvidkorejā, Saūda Arābijā un citās valstīs tika izveidotas vairāk nekā 140 saimniecības, lai audzētu stores zivis (akvakultūra), lai iegūtu no melnos stores ikrus.

Galvenie melno storu ikru piegādātāji "Lemberg Kaviar" ir labākās zvejnieku saimniecības Eiropā un Āzijā - pasaules līderi melno storu ikru ieguvē akvakultūrā. Papildus Lemberg ikru namam šo konkrēto zivju audzētavu ikrus iegādājas Vācijas aviokompānija Deutsche Lufthansa AG, kā arī Parīzes labākie zivju restorāni. Vispopulārākais, pieprasītākais un novērtētākais melno storu ikru veids no "Lemberg Kaviar" ir ikri "Amur Royal".
Vai jūsu produkti tiek pārbaudīti pret radiāciju?
Saistībā ar avāriju Fukušimas atomelektrostacijā Japānā

2011. gada 23. martā ASV PĀRTIKAS UN ZĀĻU PĀRVALDĪBA sagatavoja dokumentu ar nosaukumu "Pārtikas nekaitīguma jautājumi", kurā iekļauti šādi secinājumi: “(...) Jūras veltes no Klusā okeāna ziemeļiem ir drošas uzturā. Lai pārbaudītu, vai atmosfērā esošās kaitīgās vielas ietekmē zivju produktus, tiek pastāvīgi analizētas jūras veltes un zivju ražošanas bāzes. (...) "

Sīkāka informācija:
www.fda.gov
Kāpēc uz bundžas ar laša ikriem ir norādīts derīguma termiņš, bet Jūs iesakāt neņemt ikrus “turpmākai lietošanai” un pēc saņemšanas tos ātri lietot?
Ikri Lemberg ir svaigs produkts, un tam netiek veikta papildu termiskā apstrāde, izņemot tos izstrādājumus, kas deklarēti kā pasterizēti. Konservantu (E200 vai E285) pievienošana ikru produktiem minimālā daudzumā palīdz stabilizēt un pagarināt ikru glabāšanas laiku.

Uz ikru bundžas norādītais ikru derīguma termiņš ir derīgs tikai tad, ja ikrus nepārtraukti tur temperatūrā, kas nepārsniedz + 6 ° C, ražotāja oriģinālajā iepakojumā. Ja dzesēšanas ķēde sabojājas, piemēram, transportējot automašīnā vai uzglabājot ledusskapī temperatūrā virs + 6 ° C, iesakām nekavējoties lietot.

UZMANĪBU! Neviena iepakojuma vai dzesēšanas elementa daļa nav ēdama!
Kādā veidā tiek veikta kvalitātes garantija?
Lai optimāli garantētu produktu kvalitāti, mūsu uzņēmums ir ieviesis produktu kontroles sistēmu, kuru konsekventi veic augsti kvalificēti veterinārārsti. Atbilstība visiem standartiem saskaņā ar HACCP pārtikas nekaitīguma sistēmas (HACCP) prasībām ir mūsu darba neatņemama sastāvdaļa. Gadiem ilga pieredze, rūpīga meistarība un atbilstība higiēnas standartiem garantē mūsu produktu izcilo kvalitāti. Visu veidu stores ikriem ir Eiropas CITES sertifikāts (Konvencija par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām). Papildu CITES numura etiķetē ir informācija par piegādātāju, nozvejas laiku un vietu. Turklāt CITES etiķete vairumtirgotājiem un patērētājiem garantē, ka stores, no kurām ražo ikrus, tiek nozvejotas likumīgi.
No kurienes tiek piegādāti Sarkanie ikri Lemberg?
Sarkanie ikri

Sarkanie ikri Lemberg tiek izgatavoti no dažādu savvaļā nozvejotu Klusā okeāna lašu sugu ikriem. Mūsu ražošanai ikru izejvielas tiek piegādātas tieši no labākajiem ASV (Aļaskas) un Kanādas zvejas reģioniem.
Informācija par uzņēmumu
Uzņēmums SIA "Caviarhouse.lv" jau 17 gadus Baltijas tirgū pārstāv vācu ikru māju "Lemberg". Visus šos gadus mēs strādājam ar visām mazumtirdzniecības ķēdēm Latvijā un Lietuvā, piegādājot melnos un sarkanos ikrus ne tikai veikaliem, bet arī Latvijas centrālajam tirgum, kā arī piedāvājot melnos un sarkanos ikrus mūsu klientiem mūsu ofisa-veikalos Rīgā un Daugavpilī. Visi mūsu produkti tiek ražoti un iepakoti Vācijā.
Kā tiek realizēta produktu piegāde?
Ikru un zivju delikateses piegāde prasa stingru noteikumu ievērošanu, lai pēc iespējas ilgāk saglabātu produktu svaigu. Mēs piegādājam savus produktus īpašā putupolistirola iepakojumā ar pievienotu ledu, lai nosūtīšanas laikā nodrošinātu vēsu temperatūru. Tādējādi mēs garantējam svaigu gardumu piegādi, nezaudējot kvalitāti, jebkurā gada laikā, ieskaitot karstos vasaras mēnešus.

Piegāde visā Latvijā - 10 EUR
BEZMAKSAS PIEGĀDE pasūtījumiem virs 200 EUR

Piegāde visā Lietuvā un Igaunijā - 10 EUR
BEZMAKSAS PIEGĀDE pasūtījumiem virs 200 EUR
Kur es varu redzēt produktus un cenas, kā arī veikt pasūtījumu?
Pieejamos produktus, cenas un pasūtījuma veikšanu ir pieejama mūsu mājas lapā www.caviarhouse.lv.
Kā arī Jūs varat apskatīt produktus un cenas mūsu Facebook lapā sadaļā "veikals" vai zvanīt pa tālr. 67313040 (no pirmdienas līdz piektdienai) un uzdot visus interesējošos jautājumus, un veikt pasūtījumu.
Priecāsimies, ja Jums būs iespēja apmeklēt mūsu ofisa-veikalu Rīgā vai Daugavpilī!
Prece pievienota grozam