Stāsts par ikriem

Zinātnieki uzskata, ka pirmie storu dzimtas pārstāvji parādījušies pirms aptuveni 200 miljoniem gadiem, tas nozīmē, ka store parādījās vēl tad, kad pār zemi vēl valdīja dinozauri. Šīs apbrīnojamās zivis pārdzīvoja dinozaurus, mamutus, klimata pārmaiņas un globālas katastrofas!
Tomēr, salīdzinoši īsajā cilvēces vēsturē, pirmais ikru pieminējums par to lietošanu uzturā meklējams senajā Ēģiptē. Senajos rakstos bieži minēts mūžīgās jaunības noslēpums, kas bija zināms tikai izredzētajiem, vēsturnieki uzskata, ka tas bija ikri.

Ikru noderīgās īpašības

Vitamīns A ir ļoti svarīgs ādas veselībai. Praktiski visa dārgā kosmētikas produkcija satur šo vitamīnu.
B12 vitamīns ir iesaistīts tauku un ogļhidrātu vielmaiņā, labvēlīgi iedarbojas uz gremošanas un nervu sistēmu.
D vitamīna deficīts - ļoti bieži sastopama parādība, un var izraisīt epitēlijšūnu atjaunošanās problēmas. Gados vecākiem cilvēkiem, vitamīna D trūkums var izraisīt nopietnas kaulu slimības. Ikru lietošana uzturā palīdz uzturēt šī vitamīna līdzsvaru organismā.
E vitamīns veicina brūču dzīšanu un ir svarīgs asinsrecej, palēnina novecošanu, novērš grumbas, pastiprina seksuālo funkciju sievietēm vecumā.
Lecitīnu ir ārkārtīgi grūti iegūt dabīgā veidā. To cepot vai vārot, lecitīns rekombinējas un zaudē savus noderīgās īpašības.
Lecitīns atjauno nervu sistēmu, ir nepieciešams normālai smadzeņu funkcionēšanai.
Ikri turklāt satur jodu, fosforu un kalciju, kā arī daudz ļoti noderīgu nepiesātināto taukskābju Omega-3 un Omega-6, palīdz uzlabot smadzeņu darbību un imunitāti.

Divas sviestmaizes ar ikriem satur A, B12, D, E vitamīnus un leiticīna dienas normu.
Prece pievienota grozam