Šis lašu ģints pārstāvis apdzīvo tādus lielus ezerus kā Onega un Ladoš. Foreles var atrast Karēlijā, kā arī Baltās jūras un Baltijas baseinos.
Atkarībā no tā dzīvotnes izšķir strautu (parasto) un ezera foreli. Šī zivs dod priekšroku saldūdens rezervuāriem ar kristāldzidru un aukstu ūdeni. Turklāt tam var būt savdabīga krāsa.
Kuprlasis (Jakuts. Kyhyl balyk) ir lašu dzimtas (Salmonidae) anadromo zivju suga. Mazākais un visizplatītākais Klusā okeāna lašu ģints (Oncorhynchus) pārstāvis.
Dzīvesvieta - Klusais okeāns un Atlantijas okeāns. Nārsta periodā kuprlasis pārvietojas uz upēm gan Ziemeļamerikas kontinentā, gan Krievijas Sibīrijā. Tajā pašā laikā tas neceļas tālu augšpus straumes.
Keta (Jakuts. Kete) - pieder pie Klusā okeāna lašu ģints un ir vispopulārākā un izplatītākā sarkano zivju suga. Šīs zivis var sasniegt 102 cm garumu un 15 kilogramu masu. Tās ikri ir vislielākie, ar izcili skaistu oranžsarkanu krāsu.
Keta aizņem ļoti lielu platību, salīdzinot ar citiem lašu ģimenes pārstāvjiem. Viņa dzīvo baseinā, kas pieder Ziemeļu Ledus okeānam.
Nerka ir īpaši izplatīts Klusajā okeānā, taču Krievijā tas nav ļoti populārs, jo tas parasti tiek nozvejots Āzijas piekrastē vai Aļaskas piekrastē. Nerka atšķiras ar lielu skaitu žaunu putekšņu, kā arī ar spilgti sarkanu gaļas krāsu, salīdzinot ar citu lašu dzimtas gaļu. Tam ir gaiši rozā nokrāsa.
Kižučs
Kižučs galvenokārt dzīvo Klusajā okeānā, un nārsta periodā - Ziemeļamerikas kontinenta un Āzijas ūdeņos. Kižučam ir sudrabaini spilgtas nokrāsas zvīņas, tāpēc to sauc arī par "sudraba lasi".